Statistika Jana Hamáčka

Přesně před rokem 14.1.2019 se setkal ministr vnitra Jan Hamáček se zástupci odborových organizací působících v policii. Přítomen byl i policejní prezident Jan Švejdar (aby mu ministr nemusel vše znovu tlumočit =>úspora drahocenného manažerského času)

Po 10 minutách chvalozpěvu a po souhlasném kývání a děkování přítomných dostal slovo kpt. Mgr. Bc. Marian Janoušek, člen výkonné rady Odborové aliance IZS. Janu Hamáčkovi sdělil, že 6% navýšení bylo dáno novelou zákona č. 361/2003, jejíž část nabyla účinnost k 1.1.2019 a došlo k navýšení zvláštního příplatku.  Podrobnosti jsou zde:

https://www.policie.cz/clanek/zvyseni-zvlastnich-priplatku.aspx

Dále Marian Janoušek konstatoval, že zákonem dané navýšení vydávat za úspěch není na místě. A dodal, že navýšení tarifů o 2% nepokryje ani inflaci. Po chvíli bylo setkání ukončeno, aniž by přítomní stačili dopít kávu. Inu, ministr nemá rád pravdu. A nedokázal ani odpovědět na otázku, jaký objem 2% v rozpočtu představují.
Na dotaz, jak chce ministerstvo vnitra pomoci policii řešit personální situaci, sdělil, že je to věc policejního prezidia a policie samotné.

Uplynul přesně rok a potvrdilo se to, co OA IZS tvrdila.

13.1.2020 zveřejnil Český statistický úřad, že průměrná míra inflace v roce 2019 činila 2,8%. Do puntíku se tak naplnila slova Mariana Janouška, zastupujícího OA IZS. 2% „navýšení“ základních tarifů příslušníků bezpečnostních sborů nepokrylo ani inflaci. Ministra vnitra ani policejní prezident nemají rádi pravdu. Avšak veřejnost, která platí daně, má právo vědět, v jakém stavu se policie nachází a nemůže být obelhávána košatými klišé politiků.

OA IZS pouze ukazuje na stav policie a upozorňuje na problémy, které jsou skutečné. Kromě výše uvedeného lze například zmínit  tristní stav školení BOZP u Krajského ředitelství policie hl.m. Prahy a dále na podobný stav na úseku nakládání s utajovanými skutečnostmi, shodou okolností u stejného ředitelství. Za to je OA IZS v nemilosti jak u ministra, tak u policejního prezidenta. A to jsou pouze dva příklady.

Policie v některých místech nestíhá pokrýt běžnou kriminalitu a tak starostové obcí píší dopisy ministrovi vnitra i policejnímu prezidentovi. Policie prochází jednou reorganizací za druhou. Řeší se nesmysly a balast a POLICISTA je až na posledním místě. Zde je potřeba hledat příčinu současného personálního stavu. Více než rok upozorňujeme na blížící se personální exodus, ale nic se nezměnilo. Zátěžovým testem bude letošní rok.

Další vlastní gól si Jan Hamáček vsítil v nedělních Otázkách Václava Moravce, když prohlásil, že nemá policisty, protože mu chybí miliarda na stabilizační příplatek. Proč jej tedy z titulu své funkce protlačil do novely zákona? Potvrzuje se, že pravděpodobně největší motivací byly evropské volby. S výsledkem 0 se opakoval rok 2017, kdy i Hamáčkův předchůdce Bc. Milan Chovanec „přihodil“ 10% do tarifů před volbami do Poslanecké sněmovny. Stejná strana vede vnitro 6. rokem a ministři zneužívají bezpečnostní sbory ke svým politickým hrátkám. Vždyť z cizího(zde z eráru) krev neteče. Nechutné. Odporné.

Jan Hamáček pokračuje v destruktivním stylu vedení ministerstva vnitra. Jde o destrukci personální i ekonomickou(potvrdíme a doložíme již brzy). Policejní manažeři mlčky „snášejí“ příval vysokých odměn a sledují pozvolný rozklad sboru. Policejní prezident má Jana Hamáčka za zády pokaždé, když „o něco jde“. Situace se blíží k té na lodi Bounty. Jan Hamáček vše korunoval dnes na TV Barrandov sdělením, když se vyjadřoval ke kauze premiéra Andreje Babiše, že pokud by vznikla škoda státu, je třeba ji vymáhat po tom, kdo ji způsobil.

Díky za ta slova pane ministře!

2 komentáře: „Statistika Jana Hamáčka

  • 21.2.2020 (11:26)
    Trvalý odkaz

    Policejní nováčci odslouží nově první 4 roky v Praze,doufejme, že i ti právě zpolicejnění. Je to dobře, v centru a jeho každodenímu ruchu se nejvíce naučí, tak tomu bylo i dříve…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..