Tisková zpráva OA IZS k nákupu antigenních testů a k jednání ministra Jana Hamáčka

Česká společnost se díky novinářům dozvěděla více o zakázce na nákup antigenních testů pro školy, kterou si „vzal na triko“ ministr vnitra Jan Hamáček. Zakázka zřejmě v několika bodech naplňuje kritéria v  § 6 zák. č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Nejzávažnější je možný rozpor mezi tvrzením ministra Hamáčka z pondělí 22.2.2021 a zprávou Finančního analytického úřadu ke dni 23.2.2021.

„Na jednání ministr vytáhl telefon a říkal, že firma už peníze poslala a odkazoval se na její výpis z účtu vedený u Komerční banky,“ – tvrdí zdroj Seznam zprávy. Manipulace s mobilním telefonem jsou oblíbené kratochvíle ministra vnitra i policejního prezidenta. Ministr vnitra patrně v přímém přenosu předvedl návod k praní peněz. Vzhledem k podezřelým okolnostem jsme zaslali podnět orgánům činným v trestním řízení, aby prověřily, zda v souvislosti s touto zakázkou nedošlo ke spáchání přečinu či trestného činu.

Ministr Hamáček nerozptýlil pochybnosti o nákupu antigenních testů, když jako předseda Ústředního krizového štábu a člen vlády věděl, že epidemiologická situace se nevyvíjí příznivě a návrat dětí do škol pravděpodobně nebude možný. Přesto se při prosazování této zakázky na poslední chvíli zaštiťoval právě dětmi. Pamatujeme si nedávnou dobu, kdy jako štít používal i hasiče a policisty.

Jan Hamáček šel za zakázkou sveřepě a zavile, jako šakal. Jeho předchůdce měl přezdívku „buldozer“. Osm let ČSSD ovládá ministerstvo vnitra. Osm let politikaření postupně a probublávajících skandálů a pochybení. Jan Hamáček bezostyšně zneužívá současné situace, protože si je vědom, že se nebude opakovat demonstrace statisíců lidí na Staroměstském náměstí či Letné. Arogance moci dosáhla svého maxima.

Ministerstvo vnitra ČR se pod vedením Jana Hamáčka stalo nedůvěryhodnou institucí, ač jeho role je jedna z klíčových pro fungování státu. Nynější „křišťálově transparentní nákup“ antigenních testů pro školy je potvrzením o naprosto nekoncepčním vedení Ministerstva vnitra ČR. Současná úroveň vedení Ministerstva vnitra ČR vytváří základy pro ohrožení funkcí a kompetencí, které jsou Ministerstvu vnitra ČR svěřeny na základě zákonů. Dochází k neuvěřitelnému mrhání veřejnými prostředky v milionových či desetimilionových částkách, což nelze tolerovat.

OA IZS vyzývá předsedu Vlády ČR Ing. Andreje Babiše k razantnímu personálnímu opatření – okamžitému návrhu na odvolání ministra vnitra Jana Hamáčka z funkce. Současně vyzýváme Jana Hamáčka, aby politickou odpovědnost vyvodil sám a odstoupil z pozice ministra vnitra.

Odborová aliance IZS

One thought on “Tisková zpráva OA IZS k nákupu antigenních testů a k jednání ministra Jana Hamáčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..